Zasobniki elektryczneKLIKNIJ PONIŻEJ  w  dowolny  kwadrat  i  dobierz  kolor  zbiornika  do  swojego  wnętrza

Poziomy PODGRZEWACZ CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ do celów c.o.

Poziomy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej z potrójną wzbogaconą wężownicą ze stali nierdzewnej 316L o średnicy 50,8 [mm] x 1,5 [mm] wraz dodatkowymi bocznymi skrzydełkami

Poziomy elektryczny podgrzewacz ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej 316L bez wężownicy. 

Poziomy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej z potrójną wzbogaconą wężownicą ze stali nierdzewnej 316L o średnicy 50,8 [mm] x 1,5 [mm] bez bocznych skrzydełek.NACZYNIE WYRÓWNAWCZE ZE STALI NIERDZEWNEJ

Naczynie wyrównawcze ze stali nierdzewnej 316L (bez izolacji) przeznaczone do pracy w otwartych (bezciśnieniowych) układach instalacji C.O.

Naczynie wyrównawcze ze stali nierdzewnej 316L (przygotowane do izolacji z pianki polietylenowej wraz z pokrowcem – opcja dodatkowo płatna) przeznaczone do pracy w otwartych (bezciśnieniowych) układach instalacji C.O.

Jaki zbiornik wyrównawczy do czego będzie najlepszy? Podpowiadamy!

Jaki zbiornik wyrównawczy do CO wybrać? Instalacja centralnego ogrzewania opiera się na cyrkulacji ciepłej wody w systemie grzejników oraz pieców. Jednak fizyka w tym wypadku jest nieubłagana – gdy ciecz otrzymuje energię cieplną, zwiększa swą objętość. Co chroni nasze rury od pęknięcia? Zbiorniki wyrównawcze!

Naczynie wyrównawcze CO – co to?

Naczynie wyrównawcze, zwane też naczyniem wzbiorczym, odpowiada za minimalizację zjawiska rozszerzania objętości wody. Jest niezbędnym elementem odpowiednio wykonanej instalacji grzewczej, ponieważ bez jego pomocy może dojść do rozszczelnienia lub włączenia się zaworu bezpieczeństwa na skutek rosnącego ciśnienia. Innymi słowy, gdyby nie naczynie wyrównawcze mogłoby dojść np. do pęknięcia rur. Dlatego, jeśli decydujesz się na ocieplanie domu z wykorzystaniem CO, musisz wybrać odpowiedni zbiornik wyrównawczy.

Naczynie wzbiorcze często wykorzystuje się w instalacji wody ciepłej użytkowej. Zbiera ono nadmiar wody, kiedy jest podgrzewana w zbiorniku. Pamiętaj, że ciepła woda ma większą objętość niż zimna.

Zbiornik wyrównawczy – rodzaje

Zanim przejdziemy do rozstrzygnięcia, jaki zbiornik wyrównawczy do CO wybrać, warto bliżej przyjrzeć się ich budowie. Co do zasady, wyróżnia się dwie odmiany naczyń wyrównawczych.

Zbiornik wyrównawczy CO otwarty

Zbiorniki otwarte stosowane są w instalacjach ogrzewanych kotłem na paliwo stałe (węgiel, drewno), zabezpieczające przed niekontrolowanym wzrostem ciśnienia w przypadku przegrzania, co może doprowadzić do zagotowania się wody. Jak działa naczynie wzbiorcze otwarte?

Zasada działania opiera się na umieszczeniu zbiornika w najwyższym punkcie obiegu, co pozwala parze wodnej na bezproblemowe skraplanie się i spływanie do kanalizacji za pomocą rury przelewowej. Z kotłem połączone są tzw. rurą wznośną, a dzięki różnicy w temperaturze woda z obiegu dostaje się do niego samoczynnie.

Dobór naczynia wzbiorczego otwartego powinien zależeć przede wszystkim od parametrów i rodzaju instalacji grzewczej. Na wybór mają wpływ takie czynniki jak ciśnienie wstępne, objętość wody, wzrost objętości wody w czasie ogrzewania oraz gęstość wody.

Zbiornik wyrównawczy CO zamknięty

Zbiorniki przeponowe stosuje się wyłącznie w instalacjach korzystających z kotłów gazowych i olejowych. W tym wypadku za pobieranie nadmiaru wody odpowiada napędzany automatycznie obieg wody. Taka instalacja nazywana jest zamkniętą, a ciśnienie w jej wnętrzu jest równo rozkładane na każdy element.

Jaki zbiornik wyrównawczy do CO wybrać?

Przy wyborze naczynia wyrównawczego najważniejsza jest pojemność dostosowana do ilości wody znajdującej się w naszej instalacji grzewczej. Zakłada się, że aby przy podgrzewaniu wody nie doszło do rozszczelnienia, komory w zbiorniku przeponowym powinny mieścić przynajmniej 8-10 [%] zładu wody w instalacji.

 

Pionowy, wiszący zasobnik elektryczny

zasobnik elektryczny pionowy - wiszący

Podgrzewacz elektryczny pionowy wiszący  – przeznaczony jest do ogrzania wody grzałką elektryczną o mocy 2,0 [kW] która jest zintegrowana z regulatorem temperatury czyli termostatem nastawnym. Można również zamówić grzałkę o mocy 3,0 [kW]. Standardowo jest wyposażony w wieszak służący do zamocowania zbiornika na ścianie.
Podgrzewacz może być zastosowany w mieszkaniach, w firmach lub domkach letniskowych. Model posiada uniwersalny szary kolor. Dostępne są również inne kolory takie jak niebieski, pomarańczowy lub biały dzięki czemu podgrzewacz będzie pasował do każdego wnętrza.


Zalecane akcesoria dodatkowe:

– Kapilara dostępna w różnych długościach w zależności od pojemności zbiornika
(od 150 [mm] długości; a nawet do 2 000 [mm]

Rodzaj KapilaryDługość całkowita [mm]Rodzaj gwintuŚrednica wewnętrzna osłony kapilary [mm]
          150              150Gz ½”8 lub 12
         200             200Gz ½”8 lub 12
         250             250Gz ½”8 lub 12
         300             300Gz ½”8 lub 12
         400             400Gz ½”8 lub 12
         500             500Gz ½”8 lub 12
       1000           1000Gz ½”8 lub 12
       1500           1500Gz ½”8 lub 12

 

 Tytanowa anoda ochronna dedykowana wyłączne do zbiorników ze stali nierdzewnej

 

 Zespół grzejny wkręcany – grzałka zasilana prądem 220 [V]  – Specyfikacja poniżej

 

 Zespół grzejny wkręcany – grzałka zasilana prądem 400 [V]  – Specyfikacja poniżej

Zawieszenia ścienne dla zbiorników zawieszonych w pozycji pionowej

Zawieszenia ścienne dla zbiorników zawieszonych w pozycji poziomej

Grzałki zespolone z termostatem

W naszej firmie można kupić również urządzenie grzewcze – elektryczne. Są to grzałki zespolone z termostatem wykonane ze specjalnygo gatunku stali przeznaczone do współpracy ze zbiornikami nierdzewnymi. Nie potrzebują one żadnych anod magnezowych. Są wkręcane w mufę o średnicy 5/4″ lub 6/4″ w zależności od mocy grzałki. Grzałki występują o trzech rodzajach mocy: 2,0 [kW]; 3,0 [kW]; 4,5 [kW].

Dane techniczne

Moc grzałki2,0 [kW]
3,0 [kW]4,5 [kW]6,0 [kW]
Długość spirali z mufą [mm]360370410450
Średnica mufy [cal]
6/46/46/46/4